KĀ IZVĒLĒTIES PIEMĒROTU PINOTEX PRODUKTU?

Ja plānojat veikt koksnes aizsardzības pasākumus, šis raksts Jums palīdzēs izvēlēties pareizo koksnes aizsardzības līdzekli tieši tai koksnes virsmai, kuru vēlaties aizsargāt

Kā atrast piemērotu produktu?

Meklējot vajadzīgo produktu starp apdares materiāliem būvmateriālu veikalā, nereti var zust pacietība, pirms tiek atrasts piemērotais. «Pinotex» piedāvā trīs kategoriju produktus: zilā krāsā – caurspīdīgai jeb lazūras ārējai apdarei, gaišzilā krāsā – necaurspīdīgai, sedzošai ārējai apdarei un brūnā krāsā – koksnes eļļas. Vārds Lasur produkta nosaukumā nozīmē caurspīdīgu vai lazūras tipa produktu, pēc koksnes apstrādes ar lazūru koksnes tekstūra aizvien ir redzama. Ar nosaukumu Wood Paint tiek apzīmētas necaurspīdīgas segkrāsas koka fasādēm, pēc koksnes apstrādes ar krāsu koksnes tekstūra caur krāsas plēvi nav redzama.

Kuram apdares veidam dot priekšroku: lazūras vai necaurspīdīgajam?

Pirms izlemt ieteicams iepriekš pārdomāt, kādu galarezultātu vēlaties panākt – caurspīdīgu vai necaurspīdīgu pārklājumu. «Pinotex» koksnes apdares līdzekļi ir piemēroti ārējo virsmu apdarei, piemēram, koka māju fasādēm, šķūnīšiem, žogiem, dzegām, terasēm, norobežojumiem utt.

Lai nodrošinātu ilglaicīgu koksnes izmantošanu, pats svarīgākais ir to pasargāt no bojātājsēnēm, tāpēc neatkarīgi no vēlamā vizuālā galarezultāta koksnes aizsardzība jāveic sistēmiski. Vispirms koksne jāapstrādā ar biocīdo piesūcināšanas gruntēšanas līdzekli "Pinotex Wood Primer" vai ”Pinotex Base” , kas koka virsmu pasargā no koksnes zilējuma un puves.

Lazūras beigu apdarei ir vairākas iespējas. "Pinotex Extreme Lasur" raksturo vislabākā izturība un pašattīrīšanās spēja, turklāt ar šo produktu apstrādāta virsma iegūst pusmatētu spīdumu. "Pinotex Ultra Lasur" vairāk līdzinās spīdīgai lakai, savukārt ”Pinotex Classic Lasur” ir klasisks matēts koksnes aizsarglīdzeklis. "Pinotex Fence Lasur" ir matēts produkts ar nedaudz lielāku pigmenta saturu, paredzēts mazāk prasīgam lietojumam. Caurspīdīgu galarezultātu nodrošina arī koksnes aizsargeļļas ”Pinotex Solar Terrace & Wood Oil” un "Pinotex Terrace & Wood Oil". Pēdējās galvenokārt tika izstrādātas terasēm un dārza mēbelēm, taču tāpat ir lieliski piemērotas durvju, logu un koka fasāžu apdarei, piešķirot tām samtaini matētu virsmu.

Tiem, kuri vēlas izmantot koka māju krāsošanai necaurspīdīgas segkrāsas, mēs piedāvājam trīs variantus. Pirmie divi – jau minētais populārais produkts ”Pinotex Wood Paint Extreme”, ko raksturo pašattīrīšanās īpašības un aizsardzība līdz pat 16 gadiem, kā arī ”Pinotex Wood Paint Aqua” ar pusmatētu spīdumu. Pirms abi produkti tiek lietoti uz jaunas koka virsmas, jāizmanto adhēzijas gruntēšanas līdzeklis ”Pinotex Wood Paint Primer”. Trešais produkts, lieliska alternatīva, ir ūdenī šķīstoša eļļas krāsa «divi vienā» – ”Pinotex Wood Paint Duo Vx+”, kas dod iespēju ietaupīt laiku un naudu, jo pirms tā lietošanas nav nepieciešams izmantot adhēzijas gruntēšanas līdzekli.

Kā panākt vislabāko rezultātu?

Vislabākā izturības pakāpe iegūstama ar pareizas plānošanas un sistēmas risinājuma palīdzību. Krāsojot vienmēr jāseko, kāda ir koksnes kvalitāte (sausa, attīrīta no putekļiem un bez bojātājsēnēm, tostarp bez zilējuma), gaisa temperatūra un mitrums, tāpat jāizvēlas darbarīki, kas atbilst produktam un darba veidam, uzklājamās kārtas biezumam u.c. faktoriem. Nav noliedzams, ka daudz patīkamāk ir veikt krāsošanu siltā, saulainā laikā, taču šādos apstākļos krāsa nožūst pārāk ātri, un tas var vājināt tās sasaistīšanos ar pamatvirsmu. Izmantojot pareizus darba paņēmienus un sistēmā lietojot produktus, jūs varēsiet bezrūpīgi priecāties par skaistu koka virsmas apdari 16 gadus.

Pinotex - viss, kas vajadzīgs koksnei!

Notiek datu iegūšana, lūdzu, uzgaidiet...