Pinotex koka terases ellosana atjaunosana

KĀ ATJAUNOT IEPRIEKŠ EĻĻOTU TERASI?

Skaista koka terase ir labākā vieta dārzā, kur var atvilkt elpu ikdienas steigā, tāpēc ir vērts atvēlēt laiku, lai pienācīgi to atjaunotu, ja laika gaitā tā zaudējusi savu toni – ar pavisam nelieliem pūliņiem terasei var dāvāt jaunu elpu un pasargāt to no laika apstākļu ietekmes.

Noskatieties video vai izlasiet tālāk sniegtos norādījumus, kā soli pa solim eļļot jaunu vai jau iepriekš apstrādātu terasi.

Darbam būs nepieciešams:

Pinotex koka terases ellosana nepieciesamais

 

1. darbība: Attīriet terasi no gružiem un netīrumiem

Pinotex koka terases ellosana mazgasana

Vispirms ar birsti noslaukiet no terases netīrumus, smiltis un putekļus. Pēc tam, ja virsma iepriekš ir bijusi eļļota, ar mazgāšanas līdzekli Pinotex Terrace & Wood Cleaner nomazgājiet no virsmas netīrumus, iepriekšējās eļļas paliekas, pelējumu un sūnas. Uzklājiet mazgāšanas līdzekli uz virsmas, un ļaujiet tam iedarboties aptuveni 10 minūtes, pēc tam virsmu spēcīgi noberzējiet ar birsti.

2. darbība: Kārtīgi nomazgājiet terasi

Pinotex koka terases ellosana mazgasana ar uden

Pēc tam rūpīgi noskalojiet ar tīru ūdeni, lietojot dārza šļūteni (neiesakām izvēlēties augstspiediena mazgāšanas ierīci, jo tā var pāri palikušos netīrus iestrādāt koksnē). Terases virsmai jāļauj pilnībā nožūt. Ļoti svarīgi, lai koksne būtu rūpīgi attīrīta, jo tas nodrošinās eļļas vienmērīgu iesūkšanos pamatvirsmā.

3. darbība: Sagatavojiet visu nepieciešamo eļļošanai

Pinotex koka terases ellosana

Terases eļļošanai izmantojiet produktu Pinotex Solar Terrace & Wood Oil, kas efektīvi aizsargā pret lietu, sniegu un citām atmosfēras parādībām. Eļļā esošās aktīvās vielas, kuras novērš pelējuma izplatīšanos, kā arī UV filtrs, kas mazina UV starojuma iedarbību, ļauj pagarināt intervālu starp profilaktiskās eļļošanas reizēm. Atveriet eļļas trauku, un rūpīgi samaisiet eļļu. Laiku pa laikam eļļa jāsamaisa arī darba procesā, jo tas nodrošinās toņa vienmērīgumu. Arī tad, kad traukā ir atlicis maz eļļas.

4. darbība: Uzklājiet uz virsmas pirmo eļļas kārtu

Pinotex koka terases ellosana pirma

Tagad var sākt klāt uz virsmas pirmo eļļas kārtu. Iemērciet eļļas traukā tikai otas saru galiņus, nevis visā saru garumā, lai varētu uzklāt uz virsmas vienmērīgu kārtu. Vienmērīgas apdares panākšanai uzklājiet eļļu uz virsmas koksnes šķiedru garenvirzienā, pievēršot uzmanību visiem stūriem, galiem un starpām. Ļaujiet eļļai iesūkties koksnē 15–20 minūtes, pēc tam ar auduma lupatu noslaukiet uz virsmas palikušo eļļu. Eļļotai virsmai jāžūst vismaz 12 stundas (normālos apstākļos: +23 °C, 50% RH), bet vēl labāk – diennakti, pirms tiek uzklāta nākamā kārta. Ieteikums: iepriekš neapstrādātu koka virsmu pirms eļļošanas piesūciniet ar biocīdu koksnes aizsarglīdzekli, piemēram, ar produktu Pinotex Base BPR, kas pasargā koksni pret trupi un zilējumu.

5. darbība: Uzklājiet uz virsmas otro eļļas kārtu

Pinotex koka terases ellosana otra

Pēc pirmās kārtas pilnīgas nožūšanas uzklājiet uz virsmas otro eļļas kārtu. Vienas biezas kārtas vietā labāk uzklāt uz virsmas divas plānas kārtas. Biezas eļļas kārtas uzklāšana uz virsmas pēc nožūšanas var veidot nevienmērīgu eļļas uzsūkšanos. Pagaidiet, kamēr koksne ir pilnībā nožuvusi (esiet pacietīgi!), un tad apsēdieties un priecājieties par savu skaisto terasi!

Darīts!

Pinotex koka terases ellosana darits

Jūsu terase lieliski izskatās un ir aizsargāta pret laika apstākļu iedarbību. Tagad varat izbaudīt vasaru uz savas brīnišķīgās koka terases ... jūs to esat pelnījuši!

Notiek datu iegūšana, lūdzu, uzgaidiet...