Atsvaidziniet savas koka mājas izskatu

Padomi, kā piešķirt jaunu izskatu fasādei un iegūt pret laika apstākļiem izturīgu koka virsmu, kas iepriekš ir bijusi apstrādāta ar puscaurspīdīgu jeb lazūras koksnes aizsarglīdzekli, taču laika gaitā zaudējusi spilgtumu

Dabas ritums Latvijā ļauj mums pilnvērtīgi izbaudīt visus četrus gadalaikus, taču līdz ar to laikapstākļi dažbrīd mēdz būt savā ziņā ekstremāli – svelmainu vasaras dienu nomaina mitruma piesātināta nakts, savukārt ziemā – lietusgāzi var nomainīt nemitīga snigšana un spalgs sals ziemas naktīs. 

Koka fasāde, kam ilgu laiku nav veikta profilaktiskā kopšana, sevišķi skumji izskatās tieši pēc gariem bargas ziemas mēnešiem. Tieši tāpēc pavasaris un vasara ir īstais laiks atjaunot koka apšuvuma dabisko skaistumu.

Skatiet tālāk padomus, kas jāņem vērā, ja vēlaties atsvaidzināt savas mājas pabalējušo koka apdari.

 

Patiesībā krāsošana nav nekas sarežģīts

Neraugoties uz pirmajā mirklī šķietami lielo darba apjomu, patiesībā koka mājas fasādes krāsošana ir viegli paveicama:

 • Vispirms ar piemērotiem mazgāšanas līdzekļiem un cietsaru suku (ne metāla suku) no virsmas jānoņem visi netīrumi un atdalījusies vecā krāsa.
 • Ja apšuvumā ir izveidojušies caurumi, tie jāpiepilda ar koksnei paredzētu piemērotu pildvielu, pēc tam attiecīgās vietas gludi jānoslīpē un virsma jānotīra. 
 • Jāpārklāj tās fasādes daļas, ko nav paredzēts krāsot. 

 

Noskatieties video, kā soli pa solim krāsot koka fasādi ar puscaurspīdīgu koksnes aizsarglīdzekli Pinotex Extreme Lasur:

Fasādes apdares darbiem ieplānojiet divas līdz trīs dienas

Faktiskais fasādes virsmas atsvaidzināšanai vajadzīgais laiks, protams, ir atkarīgs no krāsojamā laukuma lieluma, taču parasti darbam pietiek ar trim dienām:

 • Pirmajā dienā pāris stundas veltiet virsmas attīrīšanai, vajadzības gadījumā aizpildot arī virsmā esošos caurumus un attiecīgās vietas gludi noslīpējot. 
 • Nākamajā dienā uzklājiet uz virsmas vienu kārtu koksnes aizsarglīdzekļa un ļaujiet tam nožūt saskaņā ar prasībām. 
 • Otro kārtu koksnes aizsarglīdzekļa var klāt uz virsmas tās pašas dienas vakarā vai, vēl labāk, – trešajā dienā.

 

Lazūras jeb puscaurspīdīgs koksnes aizsarglīdzeklis

Lai iegūtu puscaurspīdīgu virsmas apdari ar nedaudz ietonētu, taču redzamu koka faktūru, iesakām izmantot Pinotex Extreme Lasur:

 • Tas ir lazūras koksnes aizsarglīdzeklis, kas veido uz virsmas izturīgu un kvalitatīvu apdari un nodrošina koksnes aizsardzību arī bargos laika apstākļos. 
 • Ūdens bāzes produkts ar unikālu pašattīrīšanās tehnoloģiju Stay Clean, kas pagarina krāsas kalpošanas laiku un būtiski samazina krāsotās virsmas kopšanai nepieciešamo darbu apjomu.
 • Pinotex Extreme Lasur veido uz virsmas pusmatētu, elastīgu un izturīgu pārklājumu, kas neplaisā un nelobās.
 • Sastāvā esošais UV filtrs palielina virsmas izturību pret saules starojumu. 
 • Iespēja izvēlēties no aktuāliem gataviem toņiem vai ietonēt lazūru kādā no īpaši izstrādātajiem puscaurspīdīgajiem toņiem.

 

Rezultāts ir tā vērts

Ar koksnes aizsarglīdzekli apstrādātā fasāde izskatās skaisti un ir ieguldītā laika un darba vērta. Koksnes dabiskais skaistums ir atjaunots un sirdsmieru sniedz arī apziņa, ka koka fasāde ir droši pasargāta arī pret gaidāmajām bargajām ziemām.

 

Darbību secība, krāsojot koka fasādi:

Ja vēlaties piešķirt koka fasādei īpašu toni, meklējiet iedvesmu toņu izvēlei jaunajā Pinotex toņu kolekcijā. Jūs varat izvēlēties vienu vai kombinēt dažādus toņus dinamiskākam mājas izskatam – Pinotex speciālisti ir izstrādājuši īpašu toņu kolekciju un kombinācijas koka virsmu apdarei gan sedzošām krāsām, gan puscaurspīdīgiem koksnes aizsarglīdzekļiem. Jautājiet pēc toņu paraugiem tuvākajā būvmateriālu veikalā vai konsultējieties ar Pinotex speciālistiem. 

Sekojiet līdzi Pinotex aktualitātēm arī Facebook un Instagram.

Notiek datu iegūšana, lūdzu, uzgaidiet...