img1

KOKSNES KOPŠANAS ĀBECE: TĪKKOKS

Kā sagatavot, kopt un uzturēt tīkkoku

Viss, kas jāzina par tīkkoka kopšanu

Tīkkoks ir tropu cietkoksne, kas aug Mjanmas (agrākās Birmas) un apkārtnes tīkkoku mežos. Tādēļ šo koku dažkārt dēvē par Birmas tīkkoku. Tam ir ļoti daudz dabiskās eļļas, kas padara to īpaši izturīgu pret ūdeni. Šīs īpašības dēļ — kopā ar koksnes stiprumu un izturību — to ilgstoši iecienījuši laivu izgatavotāji un dārza mēbeļu dizaineri.

img2

Tīkkoka koksnes sagatavošana

Lai aizsargātu dabisko tīkkoka krāsu, vispirms notīriet koksni ar saudzīgu mazgāšanas līdzekli Pinotex Terrace & Wood Celaner. Dabiskās eļļas padara koksnes šķiedras smalkas, tādēļ lietojiet suku uzmanīgi, lai atbrīvotu šķiedras no netīrumiem pirms koksnes žāvēšanas. Izmantojiet ļoti smalku smilšpapīru ar klucīti vienmērīgos vilcienos koksnes šķiedru virzienā. Ja slīpēsiet šķērsām šķiedrām, koksne tiks saskrāpēta. Pēc slīpēšanas ar smilšpapīru izmantojiet mīkstu suku, lai noņemtu netīrumus pirms apdares materiālu uzklāšanas.

Speciālista padoms

Tīkkoka koksnes apstrādei lietojiet tikai vidēji rupju un smalku smilšpapīru, lai nepieļautu noberzuma pēdas. Parasti 60.–80. izmēra smilšu graudiņu smilšpapīrs ir rupjš, 100.–150. izmēra smilšu graudiņu smilšpapīrs ir vidēji rupjš, bet 180.–320. izmēra smilšu graudiņu smilšpapīrs ir smalks.

img3

Tīkkoka koksnes apstrāde

Slīpējot koksni, izspiedīsies dabiskās eļļas, taču līdzīgi kā vairumam cietkoksnes veidu, tīkkoka koksni nedrīkst pārmērīgi slīpēt. Šīs eļļas nodrošina dabisku koksnes aizsardzību, taču būs nepieciešams to papildināt, ja nevēlaties, lai tīkkoka koksne bojātos īpaši neaizsargātās vietās. Tādēļjāveic tīkkoka koksnes eļļošana. Pēc tam papildu aizsardzībai varat izmantot kādu no Pinotex koksnes aizsarglīdzekļiem.

Tīkkoka koksnes kopšana

Kaut arī tīkkoks ir ūdensizturīgs, saules ietekmē tas izbalos, kļūstot sudrabpelēks. To izraisa dabisko eļļu izzušana. Kaut gan daudzi šo krāsu uzskata par pievilcīgu, ja vēlaties atjaunot siltāku dabisko tīkkoka mēbeļu toni, izmantojiet Pinotex Solar Terrace & Wood Oil.

Kādus darbus šobrīd darāt?

Vispiemērotākais materiāls atkarīgs no veicamā darba. Sameklējiet īstos Pinotex produktus, kas nepieciešami jūsu izvēlētās virsmas apstrādei.

Notiek datu iegūšana, lūdzu, uzgaidiet...