Idejas koka mājas fasādes toņu izvēlei un kombinācijām

Atrodiet savu krāsas toni: aizsargājiet mājas koka fasādi un atsvaidziniet apšuvumu ar atbilstoša krāsas toņa palīdzību.

Koka mājas šarms slēpjas tās dabiskajā skaistumā. Tieši tāpēc mēs rūpējamies par koka virsmām un vēlamies nodrošināt to ilglaicīgu saglabāšanu. Turklāt vienlīdz svarīgi ir gan pareizi aizsargāt koksni, gan arī izvēlēties piemērotu krāsas toni.

Viens no variantiem krāsas toņa izvēlē ir iespēja ņemt vērā mājas arhitektūras stilu, un par izvēles pamatu varat ņemt arī noskaņu, kādu vēlaties piešķirt savas mājas eksterjeram. Vai priekšroku dodat klasiskām koka nokrāsām, kas akcentē koksnes dabisko skaistumu? Vai varbūt vēlaties padarīt savu māju izteiksmīgāku ar rotaļīgu un spilgtu toņu palīdzību? 

Iedvesmojaties no Pinotex toņu kolekcijas un toņu kombinācijām, un izvēlaties piemērotāko toni savas koka mājas fasādei.

Toņu palete: Dabiskās nokrāsas

Šo toņu paleti veido dabiskās koka nokrāsas, sākot no gaišās priedes līdz tumšajam sarkankokam un palisandram. Dabiskie koka toņi rada siltu un patīkamu sajūtu un ir piemēroti klasiska, romantiska, kā arī mūsdienīga izskata radīšanai.

  • Nordic Dark Brown

Tonis Nordic Dark Brown piešķir kokam īpašu starojumu, vienlaikus saglabājot uzticību koksnes dabiskajam izskatam.

  • Tīkkoks

Tīkkoka toņa dziļums veicina koksnes tekstūras izvirzīšanu priekšplānā un ļauj izjust materiāla neatkārtojamo izskatu.


Toņu palete: Ziemeļu nokrāsas

Ziemeļu nokrāsu palete ir ieturēta atsvaidzinošos pelēkos toņos ar neskaitāmām nokrāsām, kas variējas no gaišas līdz tumšai. Šīs toņu nianses rada mājā harmoniju un mierīgu gaisotni un ir piemērotas elegantam, minimālistiskam, kā arī modernam eksterjeram.

  • Izteiksmīgi aktuālais melnais tonis

Ja meklējat sienām maigu un neitrālu nokrāsu, par izvēli var kļūt Melns tonis. To var izmantot arī kopā ar pelēko un balto, piešķirot koka virsmai akcentus.

  • Maigais Nordic Mountain tonis

Siltais, vidēji piesātinātais tonis Nordic Mountain piešķir virsmai tīru un mūsdienīgu izskatu.

Toņu palete: Vidusjūras nokrāsas

Iespēja izvēlēties maigus un elegantus pasteļtoņus, kas variējas no silti dzelteniem līdz apburošiem ziliem toņiem. Šīs vilinošās nokrāsas rada saulainu, romantisku un lauku stila gaisotni.

  • Maigs pasteļtonis

Krāsas tonis F1.17.61, kas rada vieglu un gaisīgu sajūtu, ir lieliski piemērots tiem, kas ārdarbos labprātāk izmanto maigas, neitrālas nokrāsas.

  • Mierīgs un svaigs zilais tonis

Krāsas tonis Jūras vilnis ir itin kā svaiga gaisa malks, kas raisa viegluma un svaiguma izjūtu un ir piemērots kā mūsdienīgas, tā arī tradicionālas mājas stilam.


Toņu palete: Bohēmas nokrāsas

Izteiksmīgo un priecīgo toņu palete ir piepildīta ar piesātinātām nokrāsām. Šie intensīvie toņi stimulē jūtas un ir piemēroti gan akcentu piešķiršanai, gan savstarpējai saskaņošanai, tādējādi radot virsmai izteiksmīgu izskatu

  • Izteiksmīgas akcenta nokrāsas

Atklājiet savas mājas neatkārtojamo izskatu, akcentējot atsevišķus fasādes elementus ar tādiem intensīviem krāsas toņiem kā K2.16.16 un dzeltenais F5.40.79. 

  • Tumšsarkanais tonis

Atmodiniet savas jūtas ar tumšsarkano toni Nordic Antique. Šādas karaliskas nokrāsas izmantošana piešķir mājai greznu un vienlaikus mierīgu noskaņu.

No tradicionālajiem koka toņiem līdz košām un izteiksmīgākām niansēm – kuras nokrāsas jūs aizkustina visvairāk? Smelieties iedvesmu toņu kombinācijām Pinotex Colour Collection brošūrā vai toņu kartē, kas ir pieejama būvmateriālu veikalos.