Plaša toņu izvēle ikvienas idejas realizēšanai ārdarbos

Plaša toņu izvēle ikvienas idejas realizēšanai

Šajā rakstā varēsiet smelties iedvesmu un iegūt padomus par krāsas toņa izvēli koka virsmām ārtelpā. Vai meklējat veidus, kā aizsargāt koka žogu vai darbarīku šķūnīti un piešķirt tiem jaunu izskatu? Esam izveidojuši populārāko toņu kolekciju, lai atvieglotu krāsas toņa izvēles procesu.

Lai koka virsmām nodrošinātu efektīvu un ilgstošu aizsardzību pret laikapstākļu ietekmi, ir svarīgi veikt ārpus telpām esošās koksnes savlaicīgu profilaktisko apkopi. Tomēr nepietiek tikai vienkārši izvēlēties darbam piemērotu produktu. Īstu savas mājas sajūtu palīdz radīt toņu gamma, kas atspoguļo mājas iemītnieku stilu un labi sader ar ēkas arhitektūru.

Glīti nokrāsots žogs vai darbarīku šķūnītis palīdz pagalmu padarīt pievilcīgāku un veido tajā patīkamu gaisotni, lai tajā ir prieks uzturēties. Kā izvēlēties vispiemērotāko no daudziem krāsu toņiem? Lai atvieglotu savstarpēji saskaņotu toņu kombināciju izvēli koka virsmu apdarei, AkzoNobel Globālās estētikas centrs piedāvā Pinotex moderno toņu kolekciju.

Pinotex produkti izstrādāti tā, lai nodrošinātu ilglaicīgu aizsardzību koka virsmām, tāpēc varat būt pārliecināti, ka nokrāsotās koka virsmas pat pēc vairākiem gadiem saglabās labu izskatu.

Iepazīstaties ar četrām Pinotex toņu kolekcijām un iedvesmojaties piemērotākā toņa izvēlei. 

Pinotex produkti
Toņu palete: Dabiskās nokrāsas

Šo toņu paleti veido dabiskās koksnes nokrāsas, ar ko vēlamies parādīt koksni visā tās skaistumā, tāpēc dabisko toņu kolekcijā ir apkopots pilns spektrs koksnes toņu, sākot no gaišās ziemeļu priedes un beidzot ar pīlādža sarkanīgo nokrāsu un eksotisko melnbrūno palisandra toni. Dabiskie koksnes toņi izstaro siltu un patīkamu sajūtu un ir piemēroti klasiska, romantiska, kā arī mūsdienīga eksterjera apdares veida realizēšanai.

  • Nordic Pine

Piemēram, tonis “Nordic Pine” palīdz izvirzīt priekšplānā un akcentēt attiecīgo koka virsmu. Šis krāsas tonis piešķir virsmai gaišu spīdumu, vienlaikus saglabājot uzticību koksnes dabiskajam raksturam.

Nordic Pine
  • Sarkankoks

Savukārt toni “Sarkankoks” raksturo pārsteidzošs dziļums, kā arī pigmenta pārpilnība. Tā ir diezgan tumša nokrāsa, kas saglabā un izceļ koksnes tekstūru.

Sarkankoks

Toņu palete: Ziemeļu nokrāsas

Skandināvu pievilcīgā dizaina vēso toņu kolekcija piešķir virsmām elegantu un modernu izskatu. Kombinējiet kontrastējošos pelēcīgos koksnes toņus ar gaišām vai tumšām neitrālām nokrāsām – mierīgai un minimālistiskai noskaņai vai izsmalcinātu un modernu eksterjeru veidošanai. 

  • Stilīgi melns

Ja meklējat patiešām ļoti neitrālu nokrāsu, tad melnais tonis ir tieši tas, kas vajadzīgs. Šis tonis – vienlaikus gan stilīgs un moderns, gan cēls – saglabā saskaņu ar dabu. 

Stilīgi melns
  • Mierīgais zaļais tonis

Dziļais un maigais zaļās nokrāsas tonis G6.11.43 piešķir virsmai elegantu izskatu, kas harmonē ar dabai raksturīgo mieru. Šī krāsa vedina domāt par mūžsenu mežu klusumu.

Mierīgais zaļais tonis
Toņu palete: Vidusjūras nokrāsas

Vidusjūras nokrāsu valdzinošā un gaišā toņu palete piešķir mājai svaigu elpu un rada saulainu, romantisku un lauku stila gaisotni. Maigu pasteļtoņu un elegantu nokrāsu palete. Toņu gamma variējas no silti dzelteniem līdz svaigi zaļiem un ziliem toņiem.

  • Blāva valrieksta tonis

Siltai un neitrālai krāsai “Virši” piemīt īpaša pelēcīga nianse, kas palīdz radīt mierīgu un patīkamu noskaņu.

	Blāva valrieksta tonis
  • Atsvaidzinošais zaļais pasteļtonis

Blāvais pistāciju zaļās nokrāsas tonis H3.10.61 ir kā liels malks svaiga gaisa. Šis tonis rada vieglu un svaigu noskaņu un lieliski izceļ dārza dabisko skaistumu.

Atsvaidzinošais zaļais pasteļtonis

Toņu palete: Bohēmas nokrāsas

Lai izveidotu gaišu un tai pat laikā izteiksmīgu mājas izskatu, izvēlaties piesātinātas, sulīgas un spilgtas nokrāsas no bohēmas toņu kolekcijas. Savstarpēji kombinējot ar dabiskiem koksnes toņiem vai izmantojot šos toņus akcentiem, intensīvās nokrāsas atmodina jūtas un ļauj radīt enerģijas piepildītu gaisotni.

  • Brīnišķīgais debeszilais tonis

Spilgtais zilās nokrāsas tonis “Safīrs” ir ideāla izvēle, ja meklējat izteiksmīgu nokrāsu savā pagalmā. 

Brīnišķīgais debeszilais tonis
  • Zeltaini dzeltenais tonis            

Tonis “Vaniļas zieds” ir piepildīts ar saules mirdzumu un savdabību. Šis pozitīvais, iedvesmojošais un priecīgais tonis ir ideāla izvēle, ja vēlaties, lai, lūkojoties uz mājas fasādi, gribas smaidīt.

Zeltaini dzeltenais tonis

Dažādi toņi jebkurai gaumei

Šajā rakstā pieminēti tikai daži no plašās koka virsmām paredzētās toņu kolekcijas, un tie ir piemēroti gan puscaurspīdīgiem jeb lazūras koksnes aizsarglīdzekļiem, gan arī sedzošām krāsām -  Pinotex Colour Collection e-brošūrā varat apskatīt toņu kombinācijas atbilstoši izvēlētajam apdares veidam

Dažādi toņi jebkurai gaumei

No tradicionālajiem koka toņiem līdz rotaļīgām un izteiksmīgākām niansēm – kuri toņi jūs piesaista visvairāk? Iedvesmu varat smelties Pinotex Colour Collection e-brošūrā vai toņu kartē, kas ir pieejama lielākajos būvmateriālu veikalos.

Pinotex Colour Collection

Atkarībā no koka virsmas kvalitātes, porainības, apstrādes paņēmiena un krāsošanas tehnoloģijas faktiskais tonis var nedaudz atšķirties no paletē norādītā toņa. Lai iegūtu vēlamo rezultātu, ieteicams pēc iespējas veikt oriģinālās koka virsmas izmēģinājuma krāsošanu.

Sekojiet līdzi Pinotex aktualitātēm arī Facebook un Instagram.

Notiek datu iegūšana, lūdzu, uzgaidiet...